Tymczasowy adres e-mail bez rejestracji

7

Zapewne nie raz zrezygnowałeś z założenia konta w jakimś serwisie ponieważ wiązało się to z podaniem prywatnego adresu e-mail. Oczywiście można założyć kilka darmowych skrzynek pocztowych ale musimy do nich pamiętać hasła i same adresy. Rozwiązaniem jest tymczasowy adres e-mail.

 

Niestety praktycznie każdy serwis www świadczący usługi wymaga podania od nas adresu e-mail do weryfikacji. Podając nasz prawdziwy adres e-mail narażamy się na otrzymywanie niechcianych wiadomości reklamowych – spam.

Rozwiązaniem tego problemu jest tymczasowy adres e-mail zakładany na potrzeby rejestracji na danym portalu. Tymczasowe konto e-mail działa praktycznie jak tradycyjne konto pocztowa założone na wp.pl, onet.pl czy gmail.com, z tym wyjątkiem, że konto jest aktywne przez krótki okres czasu. Założenie tymczasowego konta e-mail nie wiąże się z potrzebą rejestracji!.

Jak założyć tymczasowy adres pocztowy?

W sieci znajdziemy mnóstwo serwisów oferujących tymczasowe adresy e-mail, na przykład:

 1. http://www.tempail.com/tymczasowy-email
 2. http://www.yopmail.com/pl/
 3. http://www.migmail.pl/

Zobaczmy na przykładzie strony migmail.pl:

 1. Podajemy tymczasowy adres e-mail
 2. Sprawdzenie poczty [email protected]

 

7 Komentarzy
 1. Anetka

  Suuuper, nie wiedziałam o takiej możliwości zewnętrznych serwisów. Pamiętam że kiedyś coś słyszałam że Gmail coś takiego miał albo ma.

 2. Adrian

  Ja mam pytanie jak jest najlepsza poczta? może być płatna tylko nie za dużo.

  1. Tomek Kowalczyk

   Witam, Ciężko wybrać najlepszą pocztę ponieważ każdy ceni sobie coś innego. Zależy czy szukasz poczty do zastosowań prywatnych czy firmowych. Myślę że dobrym rozwiązaniem jest poczta która nie zawiera reklam np. Gmail i jest darmowa. Warto także pokusić się o programy pocztowe np. Mozilla Thunderbird która znacznie ułatwi pracę.

 3. Tymczasowy mail

  Wiele ludzi wpisuje i tak jako tymczasowy mail coś typu asd@asdf_pl

  1. Tomek Kowalczyk

   Jeżeli serwis wymaga weryfikacji adresu e-mail (standard) to podanie niepoprawnego lub nie swojego adresu e-mail nic nam nie da.

   1. Kuku

    Akurta pod asdf_pl jest działający serwis typu „10 minute mail” 🙂

 4. Monika

  Migmail został zamknięty. 🙁 Na jego miejscu jest teraz zwykły już serwis pocztowy int.pl

Dodaj swój komentarz do artykułu